Image for DW-04-09-L-S-535 is not available
DW-04-09-L-S-535
DigiKey Part Number
612-DW-04-09-L-S-535-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-04-09-L-S-535
Description
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-04-09-L-S-535 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height
0.535" (13.589mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
4
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)