Image for DW-04-08-T-D-330 is not available
DW-04-08-T-D-330
DigiKey Part Number
612-DW-04-08-T-D-330-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-04-08-T-D-330
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating)
0.090" (2.286mm)
Series
Length - Stack Height
0.330" (8.382mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
8
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)