Image for DW-04-07-T-D-241 is not available
DW-04-07-T-D-241
DigiKey Part Number
612-DW-04-07-T-D-241-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-04-07-T-D-241
Detailed Description
8 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.079" (2.007mm)
Series
Length - Stack Height
0.241" (6.121mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
8
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)