Image for DW-03-19-L-S-880 is not available
DW-03-19-L-S-880
DigiKey Part Number
612-DW-03-19-L-S-880-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-03-19-L-S-880
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height
0.880" (22.352mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
3
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)