Image for DW-03-19-L-S-1015 is not available
DW-03-19-L-S-1015
DigiKey Part Number
612-DW-03-19-L-S-1015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-03-19-L-S-1015
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height
1.015" (25.781mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
3
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)