Image for DW-03-19-L-D-817 is not available
DW-03-19-L-D-817
DigiKey Part Number
612-DW-03-19-L-D-817-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-03-19-L-D-817
Description
CONN BRD STACK .100" 6POS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-03-19-L-D-817 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.403" (10.236mm)
Length - Stack Height
0.817" (20.752mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
6
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)