DW-03-17-T-S-200
DigiKey Part Number
612-DW-03-17-T-S-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-03-17-T-S-200
Description
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Detailed Description
3 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
DW-03-17-T-S-200 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.480" (12.192mm)