Image for DW-03-16-F-S-335 is not available
DW-03-16-F-S-335
DigiKey Part Number
612-DW-03-16-F-S-335-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-03-16-F-S-335
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.335" (8.509mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
3
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.445" (11.303mm)