Image for DW-03-14-L-S-910 is not available
DW-03-14-L-S-910
DigiKey Part Number
612-DW-03-14-L-S-910-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-03-14-L-S-910
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height
0.910" (23.114mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
3
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)