Image for DW-03-12-F-D-510 is not available
DW-03-12-F-D-510
DigiKey Part Number
612-DW-03-12-F-D-510-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-03-12-F-D-510
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height
0.510" (12.954mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
6
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)