Image for DW-03-11-STL-D-370 is not available
DW-03-11-STL-D-370
DigiKey Part Number
612-DW-03-11-STL-D-370-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-03-11-STL-D-370
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.450" (11.430mm)
Length - Stack Height
0.370" (9.400mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
6
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)