Image for DW-03-11-L-S-470 is not available
DW-03-11-L-S-470
DigiKey Part Number
612-DW-03-11-L-S-470-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-03-11-L-S-470
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height
0.470" (11.938mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
3
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)