Image for DW-03-11-F-T-709 is not available
DW-03-11-F-T-709
DigiKey Part Number
612-DW-03-11-F-T-709-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-03-11-F-T-709
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.111" (2.819mm)
Length - Stack Height
0.709" (18.009mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
9
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)