Image for DW-03-09-F-D-445 is not available
DW-03-09-F-D-445
DigiKey Part Number
DW-03-09-F-D-445-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-03-09-F-D-445
Description
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DW-03-09-F-D-445 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height
0.445" (11.303mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)