Image for DW-03-08-H-S-330 is not available
DW-03-08-H-S-330
DigiKey Part Number
612-DW-03-08-H-S-330-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-03-08-H-S-330
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height
0.330" (8.382mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
3
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)