Image for DW-03-07-LM-T-200 is not available
DW-03-07-LM-T-200
DigiKey Part Number
612-DW-03-07-LM-T-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-03-07-LM-T-200
Description
DW-03-07-LM-T-200
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.120" (3.050mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
9
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)