Image for DW-02-19-L-T-785 is not available
DW-02-19-L-T-785
DigiKey Part Number
612-DW-02-19-L-T-785-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-19-L-T-785
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height
0.785" (19.939mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
6
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)