Image for DW-02-19-L-S-915 is not available
DW-02-19-L-S-915
DigiKey Part Number
612-DW-02-19-L-S-915-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-19-L-S-915
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height
0.915" (23.241mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
2
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)