Image for DW-02-15-T-S-407 is not available
DW-02-15-T-S-407
DigiKey Part Number
612-DW-02-15-T-S-407-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-15-T-S-407
Description
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
DW-02-15-T-S-407 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.113" (2.870mm)
Length - Stack Height
0.407" (10.338mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)