Image for DW-02-15-T-S-405 is not available
DW-02-15-T-S-405
DigiKey Part Number
612-DW-02-15-T-S-405-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-15-T-S-405
Description
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
DW-02-15-T-S-405 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height
0.405" (10.287mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)