Image for DW-02-15-G-S-314 is not available
DW-02-15-G-S-314
DigiKey Part Number
612-DW-02-15-G-S-314-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-15-G-S-314
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.206" (5.232mm)
Length - Stack Height
0.314" (7.976mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
2
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)