DW-02-13-T-S-866
DigiKey Part Number
612-DW-02-13-T-S-866-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-13-T-S-866
Description
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
DW-02-13-T-S-866 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.254" (6.452mm)
Length - Stack Height
0.866" (21.996mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)