Image for DW-02-13-L-D-433 is not available
DW-02-13-L-D-433
DigiKey Part Number
612-DW-02-13-L-D-433-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-13-L-D-433
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.687" (17.450mm)
Length - Stack Height
0.433" (11.000mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
4
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)