Image for DW-02-12-G-D-644 is not available
DW-02-12-G-D-644
DigiKey Part Number
612-DW-02-12-G-D-644-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-12-G-D-644
Description
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-02-12-G-D-644 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.276" (7.000mm)
Length - Stack Height
0.644" (16.358mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
4
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)