Image for DW-02-10-T-S-475 is not available
DW-02-10-T-S-475
DigiKey Part Number
612-DW-02-10-T-S-475-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-10-T-S-475
Description
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
DW-02-10-T-S-475 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height
0.475" (12.065mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)