Image for DW-02-10-T-S-394 is not available
DW-02-10-T-S-394
DigiKey Part Number
612-DW-02-10-T-S-394-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-10-T-S-394
Description
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
DW-02-10-T-S-394 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.326" (8.280mm)
Length - Stack Height
0.394" (10.008mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)