Image for DW-02-10-T-S-369 is not available
DW-02-10-T-S-369
DigiKey Part Number
612-DW-02-10-T-S-369-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-10-T-S-369
Description
DW-02-10-T-S-369
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.351" (8.915mm)
Length - Stack Height
0.369" (9.373mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)