Image for DW-02-09-F-S-415 is not available
DW-02-09-F-S-415
DigiKey Part Number
DW-02-09-F-S-415-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-09-F-S-415
Description
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-02-09-F-S-415 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height
0.415" (10.541mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)