Image for DW-02-07-S-S-308 is not available
DW-02-07-S-S-308
DigiKey Part Number
612-DW-02-07-S-S-308-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-02-07-S-S-308
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.012" (0.305mm)
Length - Stack Height
0.308" (7.823mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)