Image for DW-01-20-L-S-815 is not available
DW-01-20-L-S-815
DigiKey Part Number
612-DW-01-20-L-S-815-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-20-L-S-815
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.815" (20.700mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.205" (5.207mm)