Image for DW-01-20-L-S-595 is not available
DW-01-20-L-S-595
DigiKey Part Number
612-DW-01-20-L-S-595-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-20-L-S-595
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.595" (15.113mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.425" (10.800mm)