Image for DW-01-19-T-S-950 is not available
DW-01-19-T-S-950
DigiKey Part Number
612-DW-01-19-T-S-950-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-19-T-S-950
Description
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-01-19-T-S-950 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height
0.950" (24.130mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)