Image for DW-01-19-L-S-1065 is not available
DW-01-19-L-S-1065
DigiKey Part Number
612-DW-01-19-L-S-1065-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-19-L-S-1065
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
1.065" (27.051mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.155" (3.937mm)