Image for DW-01-19-F-T-1010 is not available
DW-01-19-F-T-1010
DigiKey Part Number
612-DW-01-19-F-T-1010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-19-F-T-1010
Detailed Description
3 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height
1.010" (25.654mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
3
Number of Rows
3
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)