Image for DW-01-19-F-S-825 is not available
DW-01-19-F-S-825
DigiKey Part Number
612-DW-01-19-F-S-825-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-19-F-S-825
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.825" (20.955mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.395" (10.033mm)