Image for DW-01-19-F-Q-995 is not available
DW-01-19-F-Q-995
DigiKey Part Number
612-DW-01-19-F-Q-995-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-19-F-Q-995
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height
0.995" (25.273mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
2
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)