Image for DW-01-17-T-D-200 is not available
DW-01-17-T-D-200
DigiKey Part Number
612-DW-01-17-T-D-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-17-T-D-200
Description
CONN HDR 2POS STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-01-17-T-D-200 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
2
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.480" (12.192mm)