Image for DW-01-17-LM-Q-200 is not available
DW-01-17-LM-Q-200
DigiKey Part Number
612-DW-01-17-LM-Q-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-17-LM-Q-200
Description
DW-01-17-LM-Q-200
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
2
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin
0.480" (12.192mm)