Image for DW-01-17-F-S-312 is not available
DW-01-17-F-S-312
DigiKey Part Number
612-DW-01-17-F-S-312-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-17-F-S-312
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.312" (7.925mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Number of Positions
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.480" (12.192mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.058" (1.473mm)