Image for DW-01-15-L-D-325 is not available
DW-01-15-L-D-325
DigiKey Part Number
612-DW-01-15-L-D-325-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-15-L-D-325
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height
0.325" (8.255mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
2
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)