Image for DW-01-14-F-S-925 is not available
DW-01-14-F-S-925
DigiKey Part Number
612-DW-01-14-F-S-925-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-14-F-S-925
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.925" (23.495mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Number of Positions
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.395" (10.033mm)