Image for DW-01-13-T-S-700 is not available
DW-01-13-T-S-700
DigiKey Part Number
612-DW-01-13-T-S-700-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-13-T-S-700
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height
0.700" (17.780mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)