Image for DW-01-13-LM-S-200 is not available
DW-01-13-LM-S-200
DigiKey Part Number
612-DW-01-13-LM-S-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-13-LM-S-200
Description
DW-01-13-LM-S-200
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.920" (23.368mm)