Image for DW-01-13-L-S-810 is not available
DW-01-13-L-S-810
DigiKey Part Number
612-DW-01-13-L-S-810-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-13-L-S-810
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.810" (20.574mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.310" (7.874mm)