Image for DW-01-13-L-D-600 is not available
DW-01-13-L-D-600
DigiKey Part Number
612-DW-01-13-L-D-600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-13-L-D-600
Description
CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-01-13-L-D-600 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.520" (13.208mm)
Length - Stack Height
0.600" (15.240mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
2
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)