Image for DW-01-13-H-T-200 is not available
DW-01-13-H-T-200
DigiKey Part Number
612-DW-01-13-H-T-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-13-H-T-200
Description
DW-01-13-H-T-200
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.920" (23.368mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
3
Number of Rows
3
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)