Image for DW-01-13-F-Q-970 is not available
DW-01-13-F-Q-970
DigiKey Part Number
612-DW-01-13-F-Q-970-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-13-F-Q-970
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height
0.970" (24.638mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
2
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)