Image for DW-01-12-L-S-760 is not available
DW-01-12-L-S-760
DigiKey Part Number
612-DW-01-12-L-S-760-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-12-L-S-760
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.760" (19.304mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.160" (4.064mm)