Image for DW-01-12-L-D-200 is not available
DW-01-12-L-D-200
DigiKey Part Number
612-DW-01-12-L-D-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-12-L-D-200
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.720" (18.288mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
2
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)