Image for DW-01-12-F-S-510 is not available
DW-01-12-F-S-510
DigiKey Part Number
612-DW-01-12-F-S-510-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-01-12-F-S-510
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Position Header Spacer Connector Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.510" (12.954mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)
Base Product Number
Length - Post (Mating)
0.410" (10.414mm)